אברמל'ה גולדה - ביצוע עבודות פרקטים ודקים - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3266725
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרקט פולימרי

 
 
 
פולימרים יכולים לשמש ליצירת מגוון רחב של מוצרים וכן, אפילו פרקט. פרקט פולימרי הוא סוג מאוד מיוחד של ריצוף וחשוב להבהיר שאין מדובר על ריצוף עץ. נסביר למי פתרון שכזה מתאים, למי פחות ומדוע ההתקנה מהירה ולא מסובכת.
 

ממה מיצרים פרקט פולימרי?

 
בשונה מפרקטים רגילים, ריצוף פרקט כזה לא עשוי מעץ וגם לא תחליף עץ כגון HDF. הוא מיוצר במפעל, מפולימרים סינטטיים. אלה הם חומרים דמויי פלסטיק שמצטיינים במשקל נמוך, גמישות מסוימת ומחיר סביר. ניתן לייצר את הסוג הזה של הריצוף מחומר שנקרא פוליוויניל על ניגזרותיו השונות. הוא נארז בתצורות שונות, למשל גלילים, אריחים או רצועות.
 

האם הפרקט הפולימרי מתאים לי?

 
לא לכולם פרקט פולימרי יתאים כמו כפפה ליד. יתכן שאתם מתלבטים ולא בטוחים האם הוא יתאים לכם או שאולי כדאי לבחור פרקט למינציה או אולי פרקט עץ. על מנת להבין האם הוא ישמש אתכם לשביעות רצונכם קחו בחשבון כמה דברים:

 • הוא לא מרגיש כמו עץ – טכנולוגיות הייצור הנוכחיות מאפשרות יצירת ריצוף שעשוי מפולימרים אבל נראה מאוד דומה לעץ. אבל מבחינת מגע, הוא בהחלט לא מרגיש כמו חומר הגלם הטבעי. אם חשוב לכם להרגיש מתחת לרגליים היחפות את החספוס של העץ, פרקט פולימרי פחות יתאים לכם.
 • מחיר סביר – בהשוואה לפתרונות אחרים, מדובר על מוצר שיכול להתאים כריצוף, במחיר מאוד מאוד נוח.
 • התקנה עצמאית – לא חייבים, אבל אפשר להתקין פרקט פולימרי בצורה עצמאית, גם ללא כלי עבודה מקצועיים. אין צורך בתשתית כפי שדורש ריצוף עץ מהסוג הוותיק.
 • עמידות בסביבה של לחות ומים – פרקט פולימרי הוא פרקט עמיד במים, כלומר הוא טוב להתקנה גם בחדרים רטובים.
 

לאילו יישומים יכול לשמש פרקט פולימרי?

 
על מנת להעניק חידוד נוסף למי פרקט פולימרי יכול להתאים, נוסיף עוד כמה יישומים אפשריים:

 • שלל מקומות, חדרים וחללים – יכול להתאים להתקנה גם בחללים ציבוריים, ולא רק בבתים ודירות מגורים.
 • גם לאולמות – כחיפוי לרצפה, מתאים להתקנה גם באולמות ספורט ובשטחים מסחריים.
 • טוב לכיסוי הרצפה, מבלי שצריך התקנה או הכנה מורכבת – ניתן לחפות בעזרתו ריצוף ישן, מבלי שצריך להשקיע הון בעקירת הריצוף.
 

איך מתקינים פרקט פולימרי?

 
בתור פרקט לבית, ניתן להתקין אותו בצורה די פשוטה, גם ללא צורך בניסיון קודם.

 • שלב ראשון – תחילה יש לוודא כי הטמפרטורה בחדר איננה חמה מדי, כך שהמוצר יותקן בצורה מדויקת, ללא התכווצות או התרחבות שישפיעו על התוצאה הסופית. ניתן להפעיל מיזוג על מנת לסלק לחות ולהוריד את הטמפרטורה, אם יש צורך. טמפרטורת חדר 25 מעלות עד 30 מעלות זה סביר בהחלט.
 • שלב שני – מנקים היטב את הרצפה. יש לטאטא אבק ולכלוך, שמפריעים להדבקה של הפרקט. במידת הצורך, כדאי גם לשטוף את הרצפה ואז לייבש היטב.
 • שלב שלישי – בודקים שהרצפה אחידה, ללא חללים, בליטות או מרווחים. אם יש צורך, ניתן ליישם חומרי מילוי ולהמתין להתקשות ולייבוש.
 • שלב רביעי – אם לא בטוחים, מוודאים את גודל ומידות החדר. לאחר מכן מכינים את יריעות הפולימר או כל חלקי הריצוף, מסמנים את המיקום להנחת האריחים הראשונים.
 • שלב חמישי – מסירים את פס ההדבקה (אם יש כזה) או פשוט מניחים על הרצפה. לאחר מכן מצמידים את יתר האריחים או הרצועות. במידה ויש צורך, ניתן לחתוך חלקים מיותרים, באמצעות סכין חיתוך / סכין יפנית. חלק מהדגמים מתחברים בשיטת ה"קליק" או בעזרת תושבת, שמהדקים בפטיש רך. הערה – פרקט פולימרי מצמידים עד לקירות, עם מעט מרווח (מילימטרים ספורים).
 
Share on Facebook
Share by Email